
Nyt forsikringssamarbejde – dine forsikringer fortsætter uændret
Det Faglige Hus har indgået et nyt partnerskab med Sønderjysk Forsikring under navnet ”Det Faglige Hus – Forsikringsagentur”. Det betyder, at medlemmerne i Det Faglige Hus fra 1. januar 2021 kan få adgang til en endnu bredere forsikringspalette.
Du skal ikke foretage dig noget
Er du kunde i DFA Forsikringsagentur, har det ingen indflydelse på dine forsikringer. Men du kan se frem til, at det nye samarbejde fra årsskiftet giver dig adgang til en endnu bredere forsikringspalette med fleksible og konkurrencedygtige forsikringsløsninger. Vi kontakter alle kunder.
Nye kunder/medlemmer er altid velkomne
Har du ikke allerede tegnet forsikringer, er vi som altid klar med et forsikringstilbud til dig og din familie – og vi svarer også gerne på dine spørgsmål. Du kan kontakte os på tlf. 73 40 41 49 eller send en mail til police@dfaforsikring.dk
Info om Lloyd’s
Lloyd’s overfører visse EØS-forsikringspolicer til Lloyd’s Bruxelles. Den foreslåede overførsel ændrer ikke vilkår og betingelser for nogen police, bortset fra at Lloyds Bruxelles bliver forsikringsselskab og dataansvarlig med hensyn til de overførte policer.
Yderligere oplysninger om overførslen (herunder om det kan påvirke din situation før overførslen), hvilke policer der overføres, dine rettigheder og hvad du skal gøre kan findes på lloyds.com/brexittransfer